Informacja dot. utylizacji opon rolniczych

W związku z licznymi pytaniami dot. miejsc przekazania zużytych opon rolniczych informujemy, że tego typu odpady są odpadami pochodzącymi z działalności rolniczej, w związku z czym nie można ich oddawać razem z odpadami z gospodarstw domowych firmie odbierającej odpady z posesji na terenie Gminy. Nie przyjmuje ich również Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Małociechowie, gdyż punkt ten przeznaczony jest tylko dla odpadów pochodzących z gospodarstw domowych.

Niestety opony rolnicze ze względu na swoje gabaryty oraz wiążące się z tym utrudnienia (transport, utylizacja) odbierane są odpłatnie. Opony rolnicze można oddać w punktach świadczących usługę polegającą na wymianie takich opon, bądź przy zakupie nowych opon  (za dodatkową opłatą). Najbliżej położonym miejscem, do którego można przekazać opony rolnicze jest Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów w Sulnówku 74C. Warunki odbioru opon rolniczych: • 310,00 zł netto za tonę • Płatność gotówkowa. • Kompleks w Sulnówku czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00 lub w sobotę od 7:00 do 12:00. • Przed przekazaniem należy skontaktować się telefonicznie: (52) 33 01 980 Należy pamiętać, iż odpady tj. opony do 100 kg (jeżeli są to opony, które były wykorzystywane na potrzeby własne) można transportować we własnym zakresie bez potrzeby posiadania zezwolenia na taki transport (wpisu do BDO).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>